Korzyści z grania w gry online

Gry online to gry wideo, w które można grać przez Internet. Popularne gatunki to strzelanki z perspektywy pierwszej osoby, gry strategiczne i masowo wieloosobowe gry fabularne online. Według firmy badawczej IDC, rynek gier online wyniósł w 2019 roku 16,9 miliarda dolarów, z czego prawie połowa przychodów pochodziła ze Stanów Zjednoczonych i Chin. Te gry są często uruchamiane jako „gra jako usługa” (GAAS), co pozwala graczom płacić za dodatki, takie jak przepustki bojowe i skrzynki z łupami.

Korzyści z grania w gry online
Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy z korzyści płynących z grania w gry online. Niektórzy wolą nawet grać w trybie offline, ale gry online mają wiele zalet. Pozwala na spotkania towarzyskie, granie w gry ze znajomymi i poznawanie nowych rzeczy. Ale jakie są korzyści z grania w gry online? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć! – Granie w gry online jest bezpieczniejsze i wygodniejsze. Tutaj jest kilka z nich:

  • Gry online pomagają budować umiejętności pracy zespołowej i komunikacji. Ponieważ te gry wymagają od zespołów komunikacji, dostarczają motywacji do współpracy. Gry online również uczą ludzi, jak lepiej współdziałać. Jest to szczególnie przydatne dla introwertyków, którzy inaczej nie byliby w stanie wchodzić w interakcje z innymi osobami. Gry online poprawiają również umiejętności zapamiętywania. Będziesz mógł poznać różne kultury i wydarzenia historyczne, grając w swoje ulubione gry online.

Ryzyko uzależnienia od gier online
Kilka czynników, w tym Internet, osobowość i czynniki psychologiczne, było związanych z ryzykiem uzależnienia od gier online. Naukowcy przeanalizowali występowanie tych czynników wśród studentów amerykańskich, japońskich i chińskich. W szczególności uzależnienia od sieci społecznościowych i gier wiązały się z wyższymi wskaźnikami depresji wśród studentów z Azji niż wśród studentów ze Stanów Zjednoczonych. Autorzy badania sugerują, że częstość występowania tych czynników jest szczególnie wysoka w krajach azjatyckich. Ale skąd wiesz, czy masz nałóg? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych zagrożeniach związanych z uzależnieniem od gier online.

Coraz więcej badań wykazało, że młodzi ludzie, którzy spędzają zbyt dużo czasu grając w gry wideo, są bardziej podatni na uzależnienie od gier online. Badania wykazały również, że nastolatki, które spędzają zbyt dużo czasu grając w gry online, wykazują społeczne konsekwencje podobne do tych związanych z uzależnieniem od substancji. Podobnie nastolatki, które spędzają zbyt dużo czasu grając w gry wideo, wykazują negatywne stany emocjonalne. Na szczęście istnieje wiele sposobów na ograniczenie czasu spędzanego przed ekranem i angażowanie się w zdrowe czynności, aby przeciwdziałać uzależnieniu od gier.

Wpływ grania w gry online na przyjaźnie nastolatków
Badanie wykazało również, że nastoletni gracze częściej mają bliższe relacje z przyjaciółmi, którzy grają w gry online, niż ci, którzy tego nie robią. Chociaż gry sieciowe nie są tak skuteczne w łączeniu ludzi, 52% nastolatków twierdzi, że czują się związani z innymi graczami online. Co ciekawe, chłopcy częściej niż dziewczęta deklarują, że czują się związani z innymi graczami i nie jest jasne, czy ten trend ma pozytywny czy negatywny wpływ na ich relacje.

Badaniem objęto grupę uczniów pierwszego roku liceum. Uczniom zadano pytania dotyczące ich nawyków związanych z grami, socjalizacji, zajęć rekreacyjnych i kwestii kulturowych. Ponadto zapytano ich o to, jak uzależniające jest granie i jak łatwo jest rzucić palenie, co może negatywnie wpłynąć na przyjaźnie. Co więcej, badaczom udało się ustalić, że nastolatki, które grają w gry online, zgłaszają wyższy poziom agresji niż ci, którzy nie grają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *